Co należy do głównych zadań grafologów, w jakich przypadkach należy skorzystać z ich wsparcia.

Posted on 13/04/2019 8:21am

Każdy z nas podpisał w swoim życiu wiele bardziej i mniej ważnych dokumentów. Czasami się nawet nie pamięta, czy podpisywało się coś takiego, a czasami przytrafiają się sytuacje, że ktoś ma tego absolutną pewność, a jednak na dokumencie widnieje jego podpis.

Przynajmniej tak się w pierwszej chwili może wydawać ludziom, którzy oglądają dokument. Jeśli jednak pojawią się wątpliwości w tej sprawie, to konieczne okazać się może sprawdzenie wszystkiego przez osobę zajmującą się weryfikacją ręcznego pisma, to znaczy przez grafologa. Z ich usług bardzo często korzystają sądy oraz policja, w celu sprawdzenia i zweryfikowania materiałów dowodowych. Lecz również zleca się im różnego rodzaju badania prywatnych dokumentów, na przykład sprawdzenie autentyczności podpisów na różnego rodzaju testamentach i umowach. Żeby zostać profesjonalnym grafologiem najlepiej jest ukończyć studia, w naszym kraju parę uczelni posiada ten kierunek w swojej ofercie, lecz również dużo pracy włożyć w samodzielny rozwój i naukę.
analiza pisma ręcznego
Author: Images Money
Source: http://www.flickr.com


Grafolog badając jakiś dokument ma naprawdę sporą odpowiedzialność, ponieważ od wydanej przez niego opinii zależeć może czyjeś dobre imię a nawet pokaźne kwoty pieniężne, jak to ma miejsce na przykład przy testamentach. Dlatego też powinien on dołożyć wszelkich starań, aby jak najdokładniej zbadać dokumenty, chociaż w niejednym przypadku jest to naprawdę trudny i złożony proces, wymagający też wspomożenia się rozmaitymi programami komputerowymi. analiza pisma ręcznego jest oparta na wielu różnych czynnikach, jakie należy wziąć pod uwagę. Do najważniejszych zaliczają się kształt liter i sposób łączenia ich z innymi, odległości między liniami, wyrazami czy literami, a także szerokość i kąt pochylenia.

Znaczenie będzie także miało tempo samego pisma i wielkość nacisku pióra, i wszystko to razem zebrane stworzy unikalny wzorzec pisma danej osoby.

Jeżeli prezentowana w tym artykule tematyka jest dla Ciebie ciekawa, to dodatkowo zobacz także inne warte zerknięcia artykuły!

Kombinacja wyżej wymienionych cech ma dużą unikalność, dlatego też doświadczony grafolog powinien po wykonaniu analiz jednoznacznie stwierdzić, czy podpis jest prawdziwy.

Zaciekawiły Cię przedstawione przez nas teksty? Zatem z przyjemnością chcemy powiedzieć Ci, że oczekuje na Ciebie następny ciekawy fakt (http://adwokat-jurendt.pl/porada-on-line/) pod tym linkiem.