Co to jest karta pobytu oraz kto się o nią musi postarać? Jakie da ona możliwości?

Posted on 04/06/2018 7:10pm

Ślub jest pięknym wydarzeniem dla wszystkich par, i młode małżeństwa przyrzekają sobie wtedy miłość do końca życia. Lecz upływające lata często mogą zweryfikować te marzenia i obietnice. Pojawiają się najróżniejsze problemy, okazuje się, że po jakimś czasie ludzie się zmieniają, nie zawsze na dobre, a i zdrady nie są rzadkim zjawiskiem.

Prawo
Author: Tori Rector
Source: http://www.flickr.com
Istnieją państwa, których mieszkańcy musi mieć wizę, gdy chcą do nas przyjechać. Ale, jeśli wolą przekraczać granicę bez starania się o wizę mogą wziąć pod uwagę to, że jest taka opcja jak karta pobytu dla obcokrajowca (kancelaria Saska). To niesamowicie sensowny dokument, dobrze, więc o nim pomyśleć. Nie należy skreślać opcji życia w Polsce, jeśli posiadamy ważne dokumenty, czyli paszport oraz drugi dokument potwierdzający tożsamość, to można ubiegać się o Kartę pobytu obcokrajowca.

perspektywa - firma
Author: Ministerio de Cultura de la Nación Argentina
Source: http://www.flickr.com
Wyszukując odpowiedniego prawnika na pewno warto wpierw zapytać znajomych i przyjaciół, ponieważ może okazać się, że któreś z nich miało okazję współdziałać w tym rejonie. W innym wypadku rzecz jasna najłatwiej jest skorzystać z zasobów sieci www i przystępnych w nim ocen a także komentarzy.

Prawo - sprawy rozwodowe
Source: flickr.com
Są przesłanki, dla których pozwolenie na pobyt stały w Polsce może zostać odebrane. Czy obcokrajowcowi, który otrzymał zezwolenie na pobyt stały w Polsce w efekcie zawarcia związku małżeńskiego z osobą mającą polskie obywatelstwo, grozi cofnięcie prawa do pobytu w sytuacji gdy mąż lub żona zażąda rozwodu? Biorąc pod uwagę ilość wpisywanych w Internecie haseł „sprawy rozwodowe warszawa (po przejściu na stronę)”, rozwody są (a gdy szukasz adwokata w Warszawie od rozwodów:http://www.kancelaria-cpr.pl/oferta/adwokat-rozwod) w stolicy problemem, z którym adwokaci często mają do czynienia. Zgodnie z literą prawą rozwód (zobacz www) nie jest przesłanką do cofnięcia zezwolenia na pobyt stały w Polsce, które zostało już przyznane obcokrajowcowi. Podstawą do cofnięcia pozwolenia na pobyt stały w Polsce może być wyjazd z Polski na okres dłuższy niż sześć lat. Teraz na pewno, jeżeli jesteś cudzoziemcem, stwierdzenie „sprawy rozwodowe warszawa” stało się dla Ciebie jaśniejsze.

Jeśli chodzi o to jaka osoba może starać się by tego typu dokument otrzymać jak również jakie dokumenty złożyć należy, dobrze będzie zajrzeć do spisu oraz przepisów właściwego dla miejsca zamieszkania urzędu wojewódzkiego. Należy mieć na uwadze to, iż takie przepisy co jakiś czas zmieniają się z tego powodu warto upewnić się czy mamy akurat takie najbardziej aktualne. Istotne jest też złożenie całej dokumentacji przez cudzoziemca osobiście podczas swojego legalnego pobytu w Polsce. W innym razie nie możemy liczyć na pozytywne rozpatrzenie wniosku. Prócz tego można mieć też kłopoty wiążące się z nielegalnym pobytem na terenie naszego kraju.