Pracujesz w Niemczech? Nieznajomość twoich uprawnień i obowiązków może cię sporo kosztować

Posted on 31/07/2017 5:38pm

W ostatnich czasach wzrosła ilość osób pracujących w Niemczech lub prowadzących tam działalność gospodarczą. Warto mieć orientację w obowiązującym tam systemie prawnym.

Jeśli jesteś albo byłeś zatrudniony w RFN, jako pracownik oddelegowany lub zatrudniony bezpośrednio, czasowo lub (czytaj dalej o notariuszu z Wrocławia) na stałe, a także, jeśli prowadzisz firmę, może przysługiwać ci Kindergeld, czyli świadczenie rodzinne w niemczech.
Jest bez znaczenia fakt, czy twoja rodzina przebywa z tobą czy została w Polsce. W Niemczech ten zasiłek należy się bez względu na wysokość dochodów, na dzieci pozostające na utrzymaniu, uczące się lub (ciąg dalszy tego zagadnienia o notariuszu Z Wrocławia> notariusz-skupien.pl/) studiujące, do ukończenia 25 roku życia. Wysokość zasiłku jest różnorodna zależnie od tego, ile jest dzieci w rodzinie. O świadczenie można ubiegać się aż 4 lata w tył. Co zrobić, by dostać świadczenie rodzinne w Niemczech? Należy zebrać potrzebne dokumenty, część w języku polskim, część w niemieckim. Głównie to dokumenty podatkowe potwierdzające twoje zatrudnienie oraz zamieszkanie w Niemczech. Spis jest dość długi. Jeśli nie jesteś zbyt wprawny w kwestiach urzędowych, powinieneś skorzystać z pośrednictwa paru firm, które się tym trudnią. Wystarczy wypełnić odpowiedni formularz oraz dołączyć ksero dokumentów. Niekiedy lepiej zainwestować w taką pomoc, niż nie otrzymać należnych nam pieniędzy.

malowidło - pieniądze
Author: Richard Grandmorin
Source: http://www.flickr.com

Może zdarzyć się sytuacja, gdy będzie cię interesował radca prawny w niemczech. Istnieje co najmniej kilkanaście kancelarii, jakie specjalizują się w takim zakresie. Jeśli jesteś o coś oskarżony, miałeś wypadek drogowy, nie otrzymujesz w terminie wynagrodzenia, dostałeś wypowiedzenie z pracy albo chcesz sprzedać coś wartościowego może warto skorzystać z pomocy polskiego adwokata? Niekiedy jest to wręcz niezbędne.
Myślisz o otwarciu firmy poza Polską? Radca prawny w Niemczech może ci doradzić, jeśli chcesz uzyskać informacje dotyczące sposobu założenia działalności gospodarczej w Niemczech. Jakie procedury wiążą się z jej uruchomieniem? W jaki sposób zatrudnić pracowników?
Radca wprowadzi cię w regulacje prawne, jakie odnoszą się do twojej branży. Nie życzymy tego, lecz kancelarie pośredniczą także w przypadku potrzeby windykacji niespłaconych należności.

Ze względu na popyt na tego typu usługi masz do dyspozycji kilkanaście kancelarii, mających siedzibę w różnych miastach. W razie konieczności pracujący tam radcy będą cię wspierać.