Pracujesz w Niemczech? Nieznajomość twoich uprawnień i obowiązków może cię sporo kosztować

Posted on 21/12/2018 9:17am

W ostatnich czasach wzrosła ilość osób pracujących w Niemczech lub prowadzących tam działalność gospodarczą. Warto mieć orientację w obowiązującym tam systemie prawnym.

Jeśli jesteś albo byłeś zatrudniony w RFN, jako pracownik oddelegowany lub zatrudniony bezpośrednio, czasowo lub na stałe, a także, jeśli prowadzisz firmę, może przysługiwać ci Kindergeld, czyli świadczenie rodzinne w niemczech.
Jest bez znaczenia fakt, czy twoja rodzina przebywa z tobą czy została w Polsce. W Niemczech ten zasiłek należy się bez względu na wysokość dochodów, na dzieci pozostające na utrzymaniu, uczące się lub studiujące, do ukończenia 25 roku życia. Wysokość zasiłku jest różnorodna zależnie od tego, ile jest dzieci w rodzinie. O świadczenie można ubiegać się aż 4 lata w tył. Co zrobić, by dostać świadczenie rodzinne w Niemczech? Należy zebrać potrzebne dokumenty, część w języku polskim, część w niemieckim. Głównie to dokumenty podatkowe potwierdzające twoje zatrudnienie oraz zamieszkanie w Niemczech. Spis jest dość długi. Jeśli nie jesteś zbyt wprawny w kwestiach urzędowych, powinieneś skorzystać z pośrednictwa paru firm, które się tym trudnią. Wystarczy wypełnić odpowiedni formularz oraz dołączyć ksero dokumentów. Niekiedy lepiej zainwestować w taką pomoc, niż nie otrzymać należnych nam pieniędzy.

malowidło - pieniądze
Author: Richard Grandmorin
Source: http://www.flickr.com

Może zdarzyć się sytuacja, gdy będzie cię interesował radca prawny w niemczech.

Sprawdź koniecznie ten świeży wpis - on na pewno też Cię zaciekawi, ponieważ znajdziesz w nim podobne informacje na temat opisywanej tematyki.

Istnieje co najmniej kilkanaście kancelarii, jakie specjalizują się w takim zakresie. Jeśli jesteś o coś oskarżony, miałeś wypadek drogowy, nie otrzymujesz w terminie wynagrodzenia, dostałeś wypowiedzenie z pracy albo chcesz sprzedać coś wartościowego może warto skorzystać z pomocy polskiego adwokata? Niekiedy jest to wręcz niezbędne.
Myślisz o otwarciu firmy poza Polską? Radca prawny w Niemczech może ci doradzić, jeśli chcesz uzyskać informacje dotyczące sposobu założenia działalności gospodarczej w Niemczech. Jakie procedury wiążą się z jej uruchomieniem? W jaki sposób zatrudnić pracowników?
Radca wprowadzi cię w regulacje prawne, jakie odnoszą się do twojej branży. Nie życzymy tego, lecz kancelarie pośredniczą także w przypadku potrzeby windykacji niespłaconych należności.

Jeśli po przeczytaniu tego wpisu w dalszym ciągu masz dodatkowe zagwozdki, to zobacz oprócz tego to ważne opracowanie (https://www.bhpprofesjonalnie.pl/szkolenia-bhp-grojec/) - są tam analogiczne informacje.Ze względu na popyt na tego typu usługi masz do dyspozycji kilkanaście kancelarii, mających siedzibę w różnych miastach. W razie konieczności pracujący tam radcy będą cię wspierać.