O jakich sprawach trzeba wiedzieć, jak decydujemy się na rozwód? Jakiego typu kwestie są najistotniejsze?

Posted on 31/03/2018 8:47am

Rozwód to jedno z bardziej nieprzyjemnych wydarzeń w życiu. Dla każdego, na pewno dla samych zainteresowanych, ale i dzieci. Jeszcze niedawno braliśmy ślub i wszystko było wspaniale, a aktualnie jesteśmy w zupełnie odmiennym miejscu. Jeżeli znajdziemy się w tego typu sytuacji musimy wiedzieć, w jaki sposób się zachować.

czas - wyobrażenie
Author: Dawid Dawidowski
Source: http://www.flickr.com
Z pewnością musimy sobie zadać pytanie jak prezentuje się odpowiedź na pozew o rozwód? Dobrze tu wiedzieć, iż sam pozew nie jest wszystkim, ponieważ łącznie z tym otrzymujemy pismo z sądu, w którym zobowiązuje się pozwanego do wniesienia odpowiedzi na pozew o rozwód (zobacz poznaj więcej). Bardzo często na tego rodzaju odpowiedź mamy zaledwie 14 dni. Warto to wiedzieć, bo jak widać termin nie jest zbyt długi.

Co jednak jak to my planujemy skończyć ze związkiem, jak złożyć pozew rozwodowy? Przedłożenie tego typu pozwu to jak wiadomo dopiero początek drogi, lecz powinniśmy to zrobić odpowiednio. Do takiego pozwu warto uiścić odpowiednią opłatę, jednak można starać się o anulowanie tego typu opłaty. Niezwykle istotne, żeby określić, czy chcemy rozwodu z (polecana kancelaria adwokacka rozwodowa:www.kancelaria-cpr.pl/oferta/adwokat-rozwod/) winy małżonka, a może wnosimy o zaniechanie orzeczenia o winie.

Jak jeden i drugi z małżonków nie chcą, żeby wina była orzeczona, sąd tego nie zrobi. W pozwie rozwodowym należy wysunąć żądanie orzeczenia rozwodu, jesteśmy w stanie również wnosić o podział majątku wspólnego małżonków. O takim podziale orzeknie sąd, jak nie będzie sprawiać to zbyt dużego opóźnienia sprawy rozwodowej. W tym pozwie dobrze napisać wniosek, który odniesie się do dania władzy rodzicielskiej nad dzieckiem, jednocześnie należy uregulować kontakty poszczególnych rodziców z dzieckiem.