Pracujesz w innym kraju i masz problemy z pracodawcą? Możesz również zgłosić się do adwokata w Polsce!

Posted on 11/09/2018 7:23am

W współczesnych czasach sporo ludzi decyduje się na wyjechanie za granicę do roboty - nic w tym nadzwyczajnego jeżeli weźmie się pod rozwagę koszty życia w Polsce i za granicą, a jednocześnie porówna się wysokość pensji. Jeżeli Ty również zdecydowałeś się na tego rodzaju wyjazd, niewątpliwie wiesz dobrze, jak mocno opłacalne było to dla Ciebie i Twojej rodziny. Zwykle jednak w innych państwach pracujemy na tak zwanych umowach śmieciowych lub w ogóle "na czarno" - co zatem robić w sytuacji, gdy zaczynają się jakieś problemy, bo na przykład pracodawca nie chce nam zapłacić pensji albo zdecydował się na robienie nam innych kłopotów? W takich wypadkach bez wątpienia nie jesteś bez szans!

portret - pieniądze
Author: Arek Olek
Source: http://www.flickr.com
pieniądze - obrazek
Author: Richard Grandmorin
Source: http://www.flickr.com
Prawnik to podstawa
Zwykle pracując za granicą obawiamy się prawników, bowiem wydaje nam się, że nie będziemy przykładowo mogli się z nimi dogadać - jeżeli się tego boisz, wówczas powinieneś sprawdzić, gdzie przyjmuje na przykład polski prawnik (zobacz również skuteczny adwokat Poznań) w niemczech. Właściwie w każdym kraju, w którym zamieszkuje wiele Polaków, polscy prawnicy również mają swoje kancelarie prawne - dokładnie po to, żeby służyć swym rodakom w potrzebie. Polski prawnik w Niemczech bez wątpienia będzie w stanie udzielić Ci o wiele lepszej porady prawnej i lepiej Cię zrozumieć niż prawnik mówiący w obcym języku.

Czy taki prawnik (okazyjne adwokat sprawy rodzinne Warszawa CPR Kancelaria Adwokatów i Radców Prawnych) będzie skuteczny?
Zwykle wybierając się do polskiego prawnika w innym państwie zastanawiamy się, czy będzie on w stanie nam właściwie pomóc - nie da się przecież ukryć, że dla przykładu swoje prawo pracy niemcy mają niewątpliwie inne niż my. Nie obawiaj się jednak takich problemów - jeżeli polski prawnik świadczy swoje usługi w innym państwie, zazwyczaj ma zrobione dodatkowe kursy i doskonale zna się na systemie prawa danego państwa. Dzięki temu z pewnością będzie mógł udzielić Ci odpowiedniej porady prawnej, pasującej do sytuacji.

Ile powinieneś zapłacić?
Udając się do prawnika za granicą, bez wątpienia musisz liczyć się z tym, że zapłacisz sporo więcej niż zapłaciłbyś standardowo w Polsce - polscy prawnicy w innych krajach pracują niestety według tamtejszych stawek. Jeżeli chcesz tego uniknąć, a równocześnie planujesz w najbliższym czasie wyjazd do Polski, wtedy możesz udać się do prawnika dopiero tutaj - wtedy z pewnością zapłacisz znacznie mniejszą cenę niż w innym państwie.