W obecnych czasach dość szybko postanawiamy wejść w związki małżeńskie, i tak samo dość szybko się później rozwodzimy.

Posted on 05/09/2017 12:00am

Na zdarzenie, jakim jest rozwód nie można jednakże patrzeć jednostronnie. Wielu ludzi zastanawia się nad sensem związków biorąc pod uwagę tego typu sytuacje, jak często występujące rozwody.

Możnaby sądzić, że jest ich obecnie dużo więcej niż kiedyś, jednak może to wynikać tak naprawdę z najróżniejszych czynników, które wcześniej nie występowały. Sam fakt, że rozwody współcześnie są na porządku dziennym, swego czasu zaś nie były nawet możliwe, wskazuje, że nie możemy patrzeć na to zjawisko jednostronnie.

Obrączka na palcu
Source: pixabay.com
To prawda, że ludzie obecnie dużo szybciej skorzy są sięgnąć po rozwód i ułożyć sobie życie na nowo. Wciąż kwestią sporną pozostaje to, czy tego typu krok jest rzeczywiście z korzyścią dla par, czy też nie. Istotne jest to, że obecnie ludzie mniej angażują się w praktyce w związki, traktują je bardziej powierzchownie bądź z drugiej strony są mniej wytrwali w swoich postanowieniach. Zamiast pracować nad relacją, w której w praktyce mogą zachodzić sprzeczki i kłótnie, wolą złożyć pozew o rozwód (polecany Wrocławski adwokat przeprowadzi rozwód) Wrocław, aby móc jak najszybciej ułożyć sobie życie z inną osobą.

Nie należy oceniać tego rodzaju decyzji, jako że jest to w istocie indywidualna kwestia każdej takiej pary, warto jednakże głębiej pomyśleć nad tym zjawiskiem, jako że w praktyce gwarantuje ono zazwyczaj sporo niemiłych przeżyć. Rzecz jasna, być może rozwody nie byłyby tak powszechne, gdybyśmy mieli inne nastawienie do kwestii ślubu. Tak jak szybko się go bierze, tak samo w przyszłości szybko próbuje się z niego wyplątać. Jakie to ma skutki?

Jeśli w związku nie ma dzieci, najważniejsze konsekwencje – jeżeli w ogóle zachodzą - ponoszą sami odpowiedzialni za całe zdarzenie. W praktyce w najmniej niesprzyjającej sytuacji znajduje się osoba, jaka złożyła pozew, gdyż w praktyce dość często jest to reakcja tylko ze strony jednego partnera. Ta druga osoba w małżeństwie zostaje postawiona przed sytuacją, w której na pewno nie chciałaby się znaleźć i która może istotnie podważyć jej spojrzenie na związki i ich sens. Sprawa okazuje się natomiast jeszcze bardziej skomplikowana, kiedy w związku pojawiają się dzieci, jakie na ogół najbardziej wszystko przeżywają.